2015/06/30

STOCKHOLM


Piątek rozpoczęliśmy wycieczką do stolicy. A w drodze do stolicy zahaczyliśmy o pewne miasteczko które nosi nazwę ''Gränna', stamtąd popłynęliśmy statek na wyspę ''Visingsö''. Szwecja jest piękna. I to dzięki tej wycieczce zaczęłam to dostrzegać. Oczywiście zawsze uważałam, że to kraj, który każdy kiedyś powinien odwiedzić. Jest zielono, czysto i te drewniane domki.. Tak naprawdę pomimo tych 4 lat tutaj, nigdy nie  miałam okazji być w Stockholmie czy też w miasteczku o którym wspomniałam wcześniej. Bardziej niż z wyjazdu cieszyłam się chyba z tego, że mogłam wziąć ze sobą mój zakurzony aparat i fotografować tak piękne miejsca. 


Na wyspie wypożyczyliśmy rowery, na których przejechaliśmy może z 10 kilometrów. Nie, żartuję oczywiście, może z kilometr, dwa nie więcej. Po dwóch godzinach byliśmy już z powrotem w Gränna, tam kupiliśmy tak zwane ''polkagrisar''. Pogoda była w sam raz, 14-15 stopni. W cieniu trzeba było zarzucić na siebie kurtkę, ale z racji tego, że słoneczko świeciło praktycznie cały czas, nasze kurtki wylądowały w koszyku.

EDIT: to było jednak 10 kilometrów. 

Jeździć przez 45 minut w centrum Stockholmu wokół hotelu w którym będzie się mieszkało, nie jest najmądrzejszym pomysłem. Sprostowanie - hotel znaleźliśmy od razu, ale niestety podjechaliśmy od złej strony, zawrócenie w centrum Stockholmu, gdzie ludzi i samochodów jest tyle co mrówek w mrowisku łatwe nie jest. Tak więc 45 minutowa runda wokół hotelu, później zdenerwowanie, upał, śmiechy i końcowe zostawienie samochodu na pobliskim parkingu.


sobota rozpoczęta wczesnym śniadaniem a później na zakupy. Pozytywnie zaskoczyła nas pogoda, nie potrzebowaliśmy kurtek i szczerze mówiąc byliśmy troszeczkę za ciepło ubrani. No cóż, nie byliśmy przygotowani na takie nagłe ocieplenie. W drodze do domu zahaczyliśmy o IKEA i około 21 byliśmy już w domu.Spoglądam na prognozę pogody i jestem w szoku. 29 stopni w sobotę. Halo? Co się dzieje! W końcu przyszedł czas na sukienki. A jak pogoda w Polsce? Też szykują się takie upały? Być może u was cały czas taka pogoda?

13 comments:

 1. Przepiękne zdjęcia! *-*

  ❀MÓJ BLOG-KLIK❀
  Pozdrawiam, Steffy!

  ReplyDelete
 2. U mnie w Warszawie jest pięknie♥

  www.delavie-paula.blogspot.com

  ReplyDelete
 3. Marzy mi się pojechać kiedyś do tego miasta... :)

  http://mademoisellejuliet.blogspot.com/

  ReplyDelete
 4. Jak tam ślicznie! Super fotki :)
  _________
  BLOG

  ReplyDelete
 5. Piękne zdjęcia, chciałabym kiedyś odwiedzić Stockholm.

  ReplyDelete
 6. Zazdroszczę, że mogłaś odwiedzić te miejsca! :)
  Piękne, klimatyczne zdjęcia!
  http://modajestnaszapasja.blogspot.com/2015/06/herbata-z-lipy.html
  Będzie mi miło, jeżeli zostawisz po sobie ślad u mnie <3

  ReplyDelete
 7. W Polsce również taka pogoda. Prześliczne zdjęcia! :)

  cvte-olga.blogspot.com

  ReplyDelete
 8. Zawsze chciałam odwiedzić Szwecję! :)

  chanelier.blogspot.com - zapraszam na nowy post! ☻

  ReplyDelete
 9. Muszę sie kiedyś tam wybrać! W Polsce pogoda cudowna :)

  jeśli masz chwilkę to wpadnij → by-klaudiaa.blogspot.com

  ReplyDelete
 10. Twoj chlopak to Polak czy Szwed? Zawsze zastanawialo mnie jak wyglada typowy Szwed :)

  ReplyDelete