2015/07/03

YOU LOOK DISGUSTING


Rzadko wrzucam tutaj youtubowe filmiki, ale ten zmusił mnie do refleksji i mam nadzieję, że podobnie będzie z wami. To smutne i powiedziałabym, że nawet dołujące - dorośli ludzie chowający się za ekranem swojego telefonu, nie idealni, bo człowiek idealny się jeszcze nie urodził. Dorośli ludzie wypisujący takie rzeczy. Jasne, każdy ma prawo do wyrażenia własnego zdania, ale dlaczego w ten sposób? Chyba nigdy do końca nie zrozumiem idei hejtowania. Po części wnioskuję, że to jakiś sposób dowartościowania siebie. Wiele razy nie zdajemy sobie sprawy jak bardzo nasze puste słowa mogą zranić drugiego człowieka. Naprawdę próbuję znaleźć jakiś powód dla którego ta dziewczyna została obrzucona takimi brutalnymi komentarzami. Czy świat nie byłby lepszy gdybyśmy czasami przemilczeli pewne rzeczy? Sama osobiście żyje z założenia, że jeśli mi się coś nie podoba to po prostu na to nie patrzę, nie komentuję, żyję dalej. To co najbardziej mnie poruszyło był fakt, że ludzie pisali takie obraźliwe rzeczy na temat jej cery i trądziku, który na pewno wystarczająco uprzykrza jej życie. Możliwe, że mogłabym zrozumieć takie komentarze na temat jej bluzki nie pasującej ze spodniami, ale halo? W tym przypadku chodziło o chorobę, nie zapominajmy, że trądzik jest chorobą skóry i to tak jakby naśmiewać się i hejtować osobę z zespołem downa. Mi osobiście zrobiło się smutno i wstyd za tą część społeczeństwa która dowartościowuję się na koszt innej osoby. Ludzie ci powinni zająć własnym życiem i przestać wytykać innym ich wady czy też popełniane przez nich błędy. Nikt z nas nie jest idealny, ani ja, ani ty i wiesz co Ci jeszcze powiem, nawet ona, ta którą uważasz za tak perfekcyjną, ona też nie jest idealna, ona też ma swoje wady. Uważam że w każdym w nas jest coś pięknego, nie każdy z nas został obdarowany piękną buźką i powinniśmy pamiętać, że to nie to jest najważniejsze. Moja mama zawsze mi powtarzała, uroda przemija i tak naprawdę później ważne jest to co mamy w środku, to jacy jesteśmy. Jak dla mnie ta dziewczyna jest bohaterką, odważyła się pokazać siebie bez makijażu, pokazała, że nikt nie jest idealny i przyjęła na ''klatę'' tysiące negatywnych komentarzy. Poświęćcie 3 minuty i obejrzyjcie ten krótki ale bardzo przemawiający filmik.


9 comments:

 1. Hejterzy to w 99% ludzie z wielkimi kompleksami, którzy w ten sposób dowartościowywują siebie....

  http://mademoisellejuliet.blogspot.com

  ReplyDelete
 2. Podobnie jak ty nigdy nie zrozumiem wszędzie panującego hejtu. Internet bardzo sprzyja rozwojowi takiej fali nienawiści. Ludzie za monitorem swojego komputera czują się bezkarni.

  ReplyDelete
 3. dobrze napisane, filmik przemajawiący ...

  ReplyDelete
 4. Masz racje ! Hejterzy są wśród Nas ! Rewelacyjny wpis !
  http://hot-schot.blogspot.com/?m=1

  ReplyDelete
 5. ten film jest fenomenalny, ujął moje serce mimo, że nie znam angielskiego na tyle, by zrozumieć słowa ;)

  ReplyDelete
 6. Sama walczę z trądzikiem, więc wiem jak ona się czuje. Podziwiam ją za taką odwagę.

  cvte-olga.blogspot.com

  ReplyDelete
 7. Jejku film jest przepiekny. To okrutne, że ludzie nie rozumieją, że ktoś ma problem np. właśnie ze skórą i trądzikiem. A sami pewnie lepiej nie wyglądają. Ta dziewczyna powinna zostać autorytetem dla wielu. Filmik na pewno coś wniesie do społeczeństwa ♥

  ReplyDelete
 8. Film przemawia, ale dużo ludzi jest wrednych zazdrosnych jak nie skomentują to źle się czują, więc hejtują.
  Nie zwracając uwagi na to, że komuś może zrobić to przykrość ...

  http://delavie-paula.blogspot.com

  ReplyDelete
 9. Vlogerki, które nagrywają urodowe filmiki dostają mnóstwo takich złośliwych komentarzy. Nie da się każdemu dogodzić, a to, że ma się hejterów, świadczy o tym, że coś się już osiągnęło. Ważne aby każdy kto decyduje się umieszczać swoje zdjęcia lub filmiki w sieci był przygotowany na falę krytyki ;)
  http://przygody-mileny.blogspot.com/

  ReplyDelete