2016/01/04

NEW YEAR&NEW OPPORTUNITIES


NOWY  ROK = 365 NOWYCH MOŻLIWOŚCI.
Tradycją stało się już stawianie sobie noworocznych postanowień. Pierwszego stycznia 95 % ludności stawia sobie nowe cele i obiecuje sobie do nich dążyć. Nowy rok= nowa ja. Nic w tym złego nie ma. Dążenie do postawionych sobie celów jest jak najbardziej na tak. Z tym że, ja nigdy nie mogłam pojąć tego jak nowy rok ma nam w tym pomóc. Jeśli chcemy coś zmienić, możemy zacząć już dzisiaj. Czy nie mam racji? Największym ograniczeniem dla nas jesteśmy my sami. Tylko my możemy zmienić coś o czym od dawna marzyliśmy, tylko my. Rok to 365 nowych możliwości. Kluczem do osiągnięcia sukcesu jest wierzenie w siebie i danie sobie szansy. Dzisiaj chciałabym przestawić wam moje cele życiowe. Postawione dawno, pewnego marcowego dnia, czyli nic z nowym rokiem nie mają do czynienia.
PRZESTAŃ MYŚLEĆ O RZECZACH Z KTÓRYCH NIE JESTEŚ DUMNY..
W zamian spróbuj robić rzeczy z które będą kiedyś powodem do dumy. Jesteśmy tylko ludźmi, każdy z nas zrobił coś z czego nie jest dumny. Choć Tobie może się to wydawać czymś ogromnym, dla innych jest to najprawdopodobniej tylko drobnostka.


PRZESTAŃ PRZEBYWAĆ Z LUDŹMI KTÓRZY CIĘ OGRANICZAJĄ..

Chodzi o ludzi, którzy źle o Tobie mówią i powodują, że Twoja samoocena spada. Ludzie którzy negatywnie na Ciebie wpływają nie są Ci potrzebni. Oni są tylko ciężarem i kłódką przy nodze, która uniemożliwia Twoje możliwości. Skup się na sobie i na ludziach którzy wpływają na ciebie pozytywnie. Można byłoby tutaj przytoczyć ''Z kim przystajesz takim się stajesz'' w pozytywnej odsłonie, jeśli zaczniesz przebywać z optymistami, sam staniesz się optymistą. Więc pamiętaj aby wpuszczać do swojego życia jedynie osoby które będą nieść ze sobą szczęście.


PRZESTAŃ BYĆ NEGATYWNIE NASTAWIONY..

Nie bądź tym typem człowieka z którym ciężko jest przebywać. Ludzi negatywnie nastawionych do życia staram się unikać i nigdy nie chciałabym stać się człowiekiem zgnerą.


POSTARAJ SIĘ WYCIĄGAĆ WNIOSKI.. 

Nie ważne jakie głupstwo zrobisz, wyciągnij wnioski i ucz się na błędach. Uczymy się przez całe życie i to właśnie dzięki błędom, które popełniamy stajemy się mądrzejsi.


TRAKTUJ LUDZI TAK JAK SAM CHCESZ BYĆ TRAKTOWANY..

Staram się pomóc i szanować. Bo chcę być szanowana i chcę być ktoś wyciągnął do mnie pomocną dłoń w razie potrzeby.


ZMNIEJSZ OCZEKIWANIA..

Nie oczekuj zbyt wiele, ani od siebie ani od innych. Zbyt wysokie oczekiwania niosą za sobą rozczarowania. Lepiej jest nie oczekiwać niczego i zostać mile zaskoczonym.


NIE MÓW ŹLE O INNYCH..

Bo chyba nie chcesz by ktoś mówił źle o Tobie? Zanim powiesz coś złego o kimś, przemyśl i zastanów się czy to co mówisz ma sens, czy ty jesteś perfekcyjny i spróbuj postawić się w sytuacji osoby, którą oceniasz.


NIE NAŚLADUJ, INSPIRUJ SIĘ.. 

Różnica pomiędzy inspirowaniem się a kopiuj/wklej jest ogromna. Dość duża część osób nie widzi tego, jak bardzo widoczne jest to, że chcemy być kimś innym. Nie mamy pomysłu na siebie. To może działa na początku, ale nie na dłuższą metę. Ważne jest aby odnaleźć siebie i nie próbować udawać kogoś innego.

RÓB TO CO SPRAWIA ŻE JESTEŚ SZCZĘŚLIWY..
Spotykaj ludzi których kochasz, jedz ulubiony przysmak, wybierz się na zakupy, podróżuj, ryzykuj, rób dokładnie to co masz ochotę i co sprawia, że czujesz się szczęśliwy. Pamiętaj, żyjesz tylko raz.


OGRANICZ SWOJE NAŁOGI..

Niektóre nałogi mogą przyczyniać się do Twojej słabej samooceny, problemach w pracy/szkole lub w związku. Postaraj się ograniczyć nałogi, które nie mają pozytywnego wpływu na Twoje życie.


DOROŚNIJ..

Od 16-nastego roku życia za cel postawiłam sobie wyjście z tego nastoletniego buntu i starałam się zrozumieć dorosłych. Wmawiałam sobie, że staję się dorosła i muszę zacząć myśleć jak dorosły człowiek. Udało się, stałam się bardziej odpowiedzialna i wszyscy w moim otoczeniu stwierdzili, że stałam się całkiem inną dziewczyną. Jestem bardziej otwarta, staram się słuchać ludzi i ich rad, zanim coś zrobię - przemyślę to dziesięć razy, dbam o dobro rodzinny, chcę szczęścia moich najbliższych i bardzo zależy mi na dobrych wynikach w szkole. Bo to sprawia, że jestem z siebie dumna.


ZAUWAŻ MOŻLIWOŚCI..

Świat jest pełen możliwości, tylko że my ludzie, ich nie zauważamy. Ludzie, którzy naprawdę czegoś pragną wcześniej czy później osiągną swój cel. Najważniejsze jest się nie poddawać. Wierzyć w siebie i swoje umiejętności.

6 comments:

 1. Świetny wpis !
  Trzeba się zastosować do rad :-)
  Pozdrawiam

  ReplyDelete
 2. Ten rok to nawet 366 możliwości!

  ReplyDelete
 3. Nie trzeba od razu rzucać się na głęboką wodę. Wystarczy zacząć od małych kroczków :)
  _________
  Pozdrawiam, minimalistkaxo :*

  ReplyDelete
 4. Ja stawiam sobie podobne cele ;D

  ReplyDelete